Co daje samoobrona kobiet?

Samoobrona dla kobiet to znakomity sposób na podniesienie pewności siebie i przyswojenie wiedzy, jak unikać sytuacji, kiedy kobieta od początku skazana jest na rolę ofiary. Kurs samoobrony kobiet ma na celu przede wszystkim uświadomienie, jak łatwo w niektórych okolicznościach stać się ofiarą ataku i jak prozaiczne decyzje mogą sprawić, że do ataku nie dojdzie.

Obejrzyj nasz film promocyjny

Jak poradzić sobie w czasie ataku napastnika?

Kiedy dojdzie jednak do ataku, samoobrona kobiety powinna być zdecydowana i poparta prawidłowymi, dobrze wytrenowanymi odruchami, a także odpornością psychiczną na działanie w stresie. Podczas agresywnego ataku zbyt małą przeszkodą dla napastnika może się okazać krzyk, czy nawet próba użycia gazu, który kobieta nosi w torebce. Często doprowadza to wręcz do eskalacji zagrożenia a elementy te, są wkalkulowane w ryzyko przez napastnika.

Jakie umiejętności zdobędę na kursie samoobrony?

Kurs samoobrony kobiet daje umiejętności pozwalające na przetrwanie ataku przez większego i silniejszego przeciwnika. Samoobrona kobiet złożona z dobrych reakcji na chwyty lub pchanie, a także poparta dobrymi uderzeniami, kopnięciami, precyzją działania oraz przygotowaniem do działania pod wpływem silnego stresu, daje realne szanse kobiecie w takiej konfrontacji. Samoobrona dla kobiet to również powiększenie swojej świadomości dotyczącej zagrożeń na ulicy a tym samym, zminimalizowanie szans na konieczność wykorzystania umiejętności zdobytych podczas kursu samoobrony kobiet.