Aktualności

Przerwa w treningach PGKM

| Strzelectwo bojowe, Szkolenia weekendowe, Zajęcia dla dorosłych, Zajęcia dla dzieci, Aktualności | No Comments
W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo oraz stosując się do zaleceń władz naszego kraju wszystkie treningi Polska Grupa Krav Maga zostają zawieszone do 25 marca. Prosimy śledzić aktualności na naszej stronie pgkm.pl oraz profilu Facebook.

Szkolenie Strzelectwa Bojowego PGKM 23 lutego 2020 r.

| Strzelectwo bojowe | No Comments
W niedzielę, 23 lutego, odbędzie się szkolenie z zakresu strzelectwa bojowego. Start o godzinie 10:00, miejsce: Strzelnica SALWA Wołomin (szkolenie podstawowe, czas trwania ok 6 godzin). Zapraszamy!

Strzelectwo bojowe – szkolenia

Szkolenia z taktycznego strzelania bojowego skierowane są do osób, które chcą nabyć umiejętności posługiwania się bronią palną – zarówno krótką, karabinem, jak i strzelbą. Ogólne zasady działania broni palnej, bezpieczeństwo oraz praktyczne użycie, to początkowe założenia podstawowego kursu PGKM Strzelectwo bojowe (Tactical Shooting). Pozwala to na pierwsze bezpieczne zetknięcie się z bronią palną pod kątem wykorzystania jej na ulicy, dla ratowania bliskich nam osób oraz siebie samego. Jest to doskonałe uzupełnienie treningów walki i samoobrony Polskiej Grupy Krav Maga oraz daje realne możliwości użycia zdobytej podczas szantażu – lub innych okoliczności – broni palnej.

Bezpieczeństwo szkoleń strzelectwa bojowego

Małe grupy podczas szkoleń dają pełne bezpieczeństwo treningu a także możliwość zrozumienia zagadnień z tej dziedziny. Osoby biorące udział w treningach to kobiety i mężczyźni w wieku od 14 lat (osoby do 18 roku życia muszą przedstawić pisemną zgodę prawnego opiekuna). Zarówno osoby regularnie trenujące w grupach a także osoby, które nie są związane treningowo z PGKM a jedynie są zainteresowane szkoleniami strzeleckimi: Strzelectwo bojowe Polska Grupa Krav Maga.

Gdzie odbywają się szkolenia strzelectwa bojowego?

Szkolenia odbywają się na profesjonalnych strzelnicach sportowo- bojowych w różnych lokalizacjach. Do treningów wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt. Ćwiczenia są wykonywane na atrapach broni oraz na ostrej broni z amunicją. Do dyspozycji uczestników szkolenia są pistolety różnych firm, karabiny, strzelby oraz ostra amunicja. Broń jest wykorzystywana w zależności od programu szkolenia dla danego poziomu.

Czego będę się uczył w trakcie szkolenia strzelectwa bojowego (Tactical Shooting)?

Umiejętność prawidłowego trzymania broni palnej, ładowanie magazynków amunicją, bojowa pozycja strzelecka – to tylko niektóre elementy podstawowego szkolenia strzeleckiego. Program Tactical Shooting to w dalszych etapach przygotowanie do niespodziewanych sytuacji, podczas których szybkie i zdecydowane działanie decyduje o naszym życiu. Umiejętność pracy z bronią, kiedy jesteśmy poddani obciążeniom fizyczno-psychicznym to znakomity element przygotowujący do tego, co będzie z naszym ciałem działo się w realnej sytuacji.

Poziomy i kolejne etapy szkolenia

Do każdego etapu uczestnicy są przygotowywani stopniowo i osiągnięcie zadowalającego wyniku podczas szkolenia na danym etapie daje możliwość przystąpienia do kolejnego poziomu. Cykliczne szkolenia dają doskonałą możliwość rozwijania swoich umiejętności bojowego posługiwania się bronią palną. Każda osoba zainteresowana znajdzie zagadnienia i poziom dla siebie. Zaczynając od podstawowej obsługi, kiedy to broń znalazła się w naszym posiadaniu, po użycie jej w przemieszczaniu, w pomieszczeniach, kiedy występują trudności z bronią oraz kiedy jesteśmy uzbrojeni zarówno w karabin oraz pistolet.

Broń palna bez tajemnic

Po szkoleniach strzelectwa bojowego (Tactical Shooting) Polskiej Grupy Krav Maga, broń palna nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic.

  • „Zacięta” broń
  • wymiana magazynka
  • przejście z użycia jednej broni na drugą
  • taktyczne przemieszczanie się z bronią gotową do użycia w trakcie strzelania

– to tylko niektóre z elementów, które przyswoisz w trakcie naszych szkoleń.

Dzięki temu programowi, zdobyta w różnych okolicznościach broń przestanie być niebezpiecznym ciężarem a zacznie być skutecznym narzędziem do wykorzystania w walce o zdrowie i życie nas oraz naszych bliskich.

Zapisy na szkolenia Strzelectwa bojowego (Tactical Shooting) Polskiej Grupy Krav Maga można realizować u instruktora prowadzącego lub bezpośrednio u szefa szkolenia PGKM Ronalda Rozbickiego.