Samoobrona w Polskiej Grupie Krav Maga w Warszawie

Zajęcia samoobrony w Warszawie prowadzone są przez wykwalifikowaną grupę instruktorską szkoły walki Polska Grupa Krav Maga. Dotychczasowe duże doświadczenie a także ciągłe szkolenia instruktorskie dają pewność profesjonalizmu podczas naszych zajęć samoobrony w Warszawie.

Samoobrona w stresie i pod wpływem silnych emocji

Cechy te są niezbędne do bezpiecznego a zarazem realistycznego treningu przygotowującego do działania, kiedy jesteśmy poddani silnym emocjom. Stres towarzyszący nam w takich momentach jest czymś zupełnie naturalnym a wyeliminowanie go jest niemożliwe. Umiejętnie prowadzone szkolenia nauczą natomiast, jak taki stan emocjonalny wykorzystać do skutecznego działania i nie dopuścić, aby nasz brak kontroli nad emocjami doprowadził nas do paraliżu.

Brak kontroli prowadzi bowiem do nieracjonalnych decyzji, chaotycznych działań i ruchów narażających nas oraz osoby postronne na duże ryzyko. Stopniowe przygotowanie i poznawanie własnych reakcji pod wpływem silnego stresu sprawi natomiast, że nasze działanie będzie kontrolowane i logiczne, a ciało przyswoi automatykę działania zbudowaną podczas treningów.

Dla kogo przeznaczone są kursy samoobrony w Warszawie?

Kursy samoobrony kobiet, mężczyzn a także samoobrona dla dzieci w Warszawie, to oferta skierowana do wszystkich chętnych, którzy chcą poznać specyfikę samoobrony ulicznej. Nauka samoobrony wymaga połączenia przygotowania technicznego, fizycznego oraz psychicznego. Nowoczesne techniki i indywidualne podejście do każdego uczestnika naszych szkoleń, czynią naszą sekcję samoobrony w Warszawie znakomitym wyborem dla tych, którzy chcą podnieść swoje szanse podczas starcia ulicznego. Takie starcia nie mają bowiem zasad jak w sporcie, a celem nadrzędnym w tego typu sytuacjach jest przetrwanie, ochrona najbliższych oraz bezpieczne oddalenie się z miejsca zagrożenia. Każde z tych działań wymaga umiejętności rozpoznawania zagrożeń i działania podczas dużego obciążenia psychofizycznego. Od pierwszych treningów zetkniesz się z emocjami i lekkim stresem, który po jakimś czasie stanie się rozpoznawalny i umożliwi bezpieczne działanie nawet na wyższym poziomie stresu. Równie szybko nauczysz się obniżać poziom stresu po sytuacji zagrożenia.

Sekcja samoobrony dla kobiet i mężczyzn w Warszawie prowadzona jest najczęściej w grupach mieszanych dla osób dorosłych oraz osób od 14 roku życia, natomiast sekcja samoobrony dla dzieci jest przeznaczona dla najmłodszych w wieku 7-13 lat.

Na czym polega kurs samoobrony w Warszawie?

Nauka samoobrony w Warszawie realizowana w PGKM to realistyczne treningi przygotowujące do walki z nieuzbrojonym napastnikiem, w tym walka z kilkoma atakującymi agresorami, ale także z agresorem używającym noża do szantażu i agresywnego ataku. Ponadto szantaże i ataki kijem oraz obrona przed napastnikiem uzbrojonym w broń palną – to również mocno rozbudowana strona systemu krav maga.

Techniki, taktyka działania, obciążenia fizyczne i psychiczne podczas kursu samoobrony w Warszawie, wprowadzane są stopniowo. Daje to komfort treningu, szybszą naukę oraz ogromną satysfakcję z zajęć. Większa świadomość własnego ciała, własnych ograniczeń oraz zagrożeń mogących pojawić się na ulicy, ograniczają ryzyko znalezienia się w niebezpiecznej sytuacji.

Nasze kursy samoobrony dostępne są na terenie wielu miast Polski. Samoobrona Warszawa to treningi dedykowane wszystkim osobom mieszkającym na terenie Warszawy lub jej okolic. Samoobrona dla kobiet i mężczyzn to znakomity czas na uwolnienie się od codziennych obowiązków, bezpieczne i kontrolowane wyładowanie skumulowanej energii a także niepowtarzalna przygoda wśród znakomitych ludzi dzielących wspólną pasję. Tego rodzaju aktywność fizyczna buduje zarówno lepszy stan naszego ciała, jak i umysłu. Nasza szkoła krav maga wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, dostarczając najwyższą jakość technik samoobrony oraz ogólny rozwój fizyczny będący jednym z elementów zdrowego i szczęśliwego życia.