Narodziny systemu
KRAV MAGA

Krav Maga to system walki stworzony do obrony przed zagrożeniami występującymi na ulicy. Twórca Systemu Imi Lichtenfeld (1910-1998) trenujący boks, zapasy oraz samoobronę, w obliczu zagrożeń płynących ze strony grup faszystowskich stworzył grupy ochrony dzielnic żydowskich. Niestety, umiejętności te okazywały się nieskuteczne, szczególnie kiedy mieszkańcy byli atakowani kijami, nożami i innymi rodzajami broni.

Te problemy były podstawą stworzenia systemu Krav Maga, który miał być odpowiedzią na tak trudne ataki. Nauka walki z uzbrojonymi napastnikami a także umiejętności walki kijem czy nożem, stały się początkiem najskuteczniejszego systemu walki ulicznej.

Jakie rozwiązania proponuje krav maga?

Krav Maga dzisiaj nie różni się niczym od swoich pierwotnych założeń. Celem systemu jest nauka maksymalnie skutecznej obrony przed napastnikiem a skierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn a także do dzieci. Uwzględnia ataki na różnym poziomie zagrożenia. Zaczynając od prostych sytuacji, które można rozwiązać i zakończyć jednym ruchem, np. uwalniając rękę z chwytu, poprzez bardziej skomplikowane kiedy to jesteśmy zmuszeni do podjęcia walki i wykorzystujemy umiejętności nabyte podczas treningów, takie jak reakcja obronna oraz silne kopnięcia i uderzenia stosowane w Krav Maga. Listę tę zamykają skrajnie trudne sytuacje, kiedy mamy do czynienia z uzbrojonym agresorem (lub kilkoma) i musimy radzić sobie wykorzystując jedynie nasze ciało lub podejmujemy walkę wykorzystując zdobytą lub posiadaną przez nas broń taką jak kij, nóż czy też broń palną. Rozwiązania sytuacji szantażu, czy też terroru, są również mocną stroną systemu. Ponadto walka w klinczu a także bardzo rozwinięta walka w parterze.

System został opracowany tak, aby każdy miał możliwość podniesienia swojego bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy jest to postawny mężczyzna, czy drobna kobieta. Techniki stosowane w Krav Maga opierają się na prostych odruchach, które wzmocnione profesjonalnym treningiem, przynoszą ogromną skuteczność podczas samoobrony na ulicy.

Autentyczna
Krav Maga

Polska Grupa Krav Maga stworzona przez Ronalda Rozbickiego wywodzi się bezpośrednio ze szkoły prowadzonej przez Imiego Lichtenfeld’a w Izraelu (twórcy systemu Krav Maga). Tam nadano mistrzowski czarny pas Ronaldowi Rozbickiemu. PGKM propaguje czysty system Krav Maga, najnowsze jego techniki oraz metodykę nauczania pochodzącą bezpośrednio z izraelskiej szkoły twórcy systemu.

Jeśli szukasz skutecznych rozwiązań z zakresu samoobrony oraz ulicznej walki wręcz, odpowiedzią jest Polska Grupa Krav Maga. Aby rozpocząć przygodę z systemem, prosimy o kontakt z najbliższym oddziałem naszej szkoły lub bezpośrednio z szefem szkolenia Ronaldem Rozbickim.