Samoobrona w Polskiej Grupie Krav Maga

Nauka samoobrony przygotowana dla uczestników szkoleń Polskiej Grupy Krav Maga prowadzonej przez szefa szkolenia Ronalda Rozbickiego, przygotowuje do poradzenia sobie w sytuacji zagrożenia na kilku etapach.

Samoobrona a rozpoznawanie i unikanie zagrożeń

Wszystko zaczyna się od prewencji, czyli umiejętności rozpoznania zachowań, miejsc i sytuacji mogących potencjalnie zamienić się w niebezpieczne, a także umiejętności uniknięcia ich w sposób kontrolowany i nie eskalujący tego niebezpieczeństwa. Tak prozaiczna na pozór umiejętność jest wielokrotnie bagatelizowana i świadomość możliwości uniknięcia bezpośredniego zagrożenia przychodzi zbyt późno. Zupełnie nie istotna w sporcie, a często decydująca o zdrowiu i życiu na ulicy, część treningowa PGKM to właśnie rozpoznawanie i unikanie zagrożeń. Umiejętność, którą rozwijamy u kobiet, mężczyzn oraz dzieci już na wczesnym etapie treningów.

Nasze zmysły i intuicja a nawet umiejętności niekiedy zostają wystawione na próbę przez zmęczenie, rutynę oraz codzienny wir obowiązków. To może doprowadzić do tego, że znajdziemy się już w miejscu, z którego nie mamy możliwości oddalić się bez konfrontacji. Samoobrona PGKM to właściwe nawyki, technika i reakcja na różne zagrożenia. Zaczynając od uwalniania się z chwytów, utrzymania dobrego dystansu względem agresora, który da nam szansę na reakcję w razie jego ataku, oraz uderzeń i kopnięć a także sprowadzania przeciwnika na ziemię, gdzie jego możliwości atakowania znacznie maleją a nam dają czas na oddalenie się.

Zdarza się, że atakujący działa w porozumieniu z inną osobą i wtedy nasza pozycja drastycznie zmienia się na niekorzyść. Trening kształtujący doskonałe kopnięcia i uderzenia daje nam czas na utrzymanie właściwego, wyuczonego podczas treningów dystansu, oraz poprawnej skutecznej pozycji względem agresorów, co ma na celu możliwość powstrzymania każdego z nich. Walka z kilkoma przeciwnikami to kolejny mocny punkt treningowy Polskiej Grupy Krav Maga. Szkolimy ludzi w zakresie realnych ataków ulicznych a niestety ataki grupami nie należą do rzadkości.

Jedne z najbardziej niebezpiecznych sytuacji to te, kiedy napastnik jest uzbrojony lub występuje więcej niż jeden napastnik uzbrojony. Narzędzia jakimi mogą się posłużyć to głównie kij, nóż oraz broń palna, ale również wszystko co jest w zasięgu ich ręki, jak np. butelka. Treningi w PGKM przygotowują do takiej konfrontacji. Pomimo ogromnego zagrożenia i ryzyka, dobrze wyćwiczone właściwe nawyki ruchowe, doświadczenie budowane podczas realistycznych treningów oraz nowoczesne techniki, zdecydowanie podnoszą szanse na przetrwanie tak trudnej i skomplikowanej konfrontacji, jaką jest obrona przed więcej niż jednym uzbrojonym przeciwnikiem.

Szkoła Samoobrony i Walki Wręcz

Nasza Szkoła Samoobrony i Walki Wręcz zapewnia profesjonalne i bezpieczne atrapy różnego rodzaju broni, które wykorzystujemy do treningów na sali oraz scenariuszowych, plenerowych szkoleń zmieniających jeszcze bardziej charakter treningu na bardziej realistyczny.

Wszystkie osoby, kobiety i mężczyźni a także młodzież od 14 roku życia, mogą przyłączyć się do nas kontaktując się z instruktorem prowadzącym zajęcia w danym mieście – wykaz lokalizacji znajduje się w zakładce „Lokalizacje” (w nagłówku strony) lub bezpośrednio z Szefem Szkolenia Ronaldem Rozbickim.