Sztuki walki dla dzieci to przede wszystkim znakomita forma rozwoju fizycznego dla dzieci. Budowanie funkcjonalności ciała, motoryki, wytrzymałości a także wydolności – to klucz do zdrowia i prawidłowego rozwoju fizycznego. Sztuki walki dla dzieci to także wspaniała przygoda w gronie rówieśników dzielących sportową pasję. Nabieranie umiejętności z zakresu sztuk walki łączy się z jednoczesnym budowaniem większego szacunku do innych osób.

Sztuki walki dla dzieci prowadzone w grupach polepszają nawiązywanie kontaktów. Poprzez bliski kontakt podczas treningu walki i samoobrony przełamywane są pewne lęki oraz nieśmiałość. Przygotowanie psychiczne na chwyty innych osób, na pchnięcia czy przewracanie podczas treningu, daje dużo większą swobodę w komunikacji z osobami nie tylko na sali treningowej.

Nabieranie właściwych nawyków obronnych, kształtowanie umiejętności uderzania, kopania oraz technik samoobrony podnosi znacznie poczucie pewności siebie, co znacząco wpływa na inne sfery życia dziecka.