Jakie umiejętności zdobędę na zajęciach samoobrony dla kobiet i mężczyzn w Wołominie?

Na naszych zajęciach w dorosłych grupach mieszanych (kursy samoobrony kobiet i mężczyzn) można zdobyć umiejętności walki wręcz oraz samoobrony niezbędne do podniesienia bezpieczeństwa własnego oraz bliskich. Świadomość zagrożeń a jednocześnie świadomość konieczności dbania o bezpieczeństwo – zdobyte podczas naszego kursu samoobrony – nasuwają wymagania wysokiego poziomu umiejętności w zakresie walki wręcz, walki z więcej niż jednym napastnikiem a także umiejętności obrony przed agresorami uzbrojonymi w nóż, kij lub pistolet.

Czy mogę liczyć na wsparcie profesjonalnego instruktora samoobrony na zajęciach w Wołominie?

Walka z nożownikiem lub osobą uzbrojoną w kij wymaga bardzo dobrego przygotowania technicznego oraz psychicznego. Osiągnięcie tego nie ogranicza się do kilku treningów a wymaga regularnego powtarzania wyuczonych elementów, poprawiania ich pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który będzie korygował błędy – eliminując w ten sposób błędne przyswajanie ruchu a jednocześnie motywując do poznawania nowych, bardziej zaawansowanych technik i aspektów walki ulicznej. W naszej szkole oferujemy treningi samoobrony prowadzone wyłącznie przez profesjonalnie przygotowaną kadrę instruktorską – wyszkoloną pod okiem szefa szkolenia Ronalda Rozbickiego – czarny pas Israeli Krav Maga nadany w Izraelu.

Samoobrona a działanie w stresie

Samoobrona w Wołominie prowadzona przez Polską Grupę Krav Maga, ma w efekcie przynieść umiejętność taką jak skuteczne działanie pod wpływem stresu w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, ale umiejętność radzenia sobie w sytuacjach wysokiego stresu przekłada się również na życie codzienne, zawodowe oraz inne sytuacje życiowe obarczone podniesionym poziomem stresu. To dodatkowy plus i korzyść płynąca z profesjonalnego kursu samoobrony.

Nasze zmysły i intuicja a nawet umiejętności niekiedy zostają wystawione na próbę przez zmęczenie, rutynę oraz codzienny wir obowiązków. To może doprowadzić do tego, że znajdziemy się już w miejscu, z którego nie mamy możliwości oddalić się bez konfrontacji. Samoobrona PGKM to właściwe nawyki, technika i reakcja na różne zagrożenia. Zaczynając od uwalniania się z chwytów, utrzymania dobrego dystansu względem agresora, który da nam szansę na reakcję w razie jego ataku, oraz uderzeń i kopnięć a także sprowadzania przeciwnika na ziemię, gdzie jego możliwości atakowania znacznie maleją a nam dają czas na oddalenie się.

Czy zajęcia samoobrony wpłyną na moje samopoczucie?

Nauka samoobrony to również doskonały sposób na oderwanie się od rutyny codzienności. Energia spożytkowana podczas kursu samoobrony dla kobiet i mężczyzn, niesie ze sobą bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Samoobrona dla dzieci

Nasza szkoła oferuje również naukę samoobrony dla dzieci w wieku 7-13 lat a zajęcia odbywają się na terenie Wołomina. Rozpoczęcie treningów walki i samoobrony w Wołominie to utrzymanie dobrej formy fizycznej, prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci a także budowanie w nich zasad sportowej postawy, co będzie bardzo mocno owocowało w ich późniejszym życiu.

Treningi samoobrony dla dzieci to znakomita alternatywa dla telewizji, gier komputerowych, czy też spędzania długiego czasu na portalach społecznościowych.
Kształtowany w młodym wieku, sportowy styl życia, będzie kontynuowany w późniejszym okresie. Efektem tego może być lepsze zdrowie, większa świadomość własnego ciała oraz tego, jak ważne jest dbanie o siebie poprzez zdrowy ruch.

Samoobrona – treningi grupowe oraz treningi indywidualne

Treningi grupowe oraz treningi indywidualne odbywają się na Sali sportowej w szkole nr 2 w Kobyłce – zaledwie 3 kilometry od centrum Wołomina.

Podczas treningów zapewniamy sprzęt treningowy w postaci:

  • atrap noży
  • atrap pistoletów
  • atrap kijów
  • tarcz do kopania i uderzania

Wszystko to, aby dać możliwość uczestniczenia w realistycznych treningach przygotowujących do konfrontacji i obrony przed agresorem uzbrojonym w kij, do walki z osobą uzbrojoną w nóż, a także do obrony przed szantażem pistoletem.

Pod kierunkiem Szefa Szkolenia PGKM Ronalda Rozbickiego (czarny pas nadany w Izraelu), nasza szkoła przygotuje również do sytuacji, kiedy w wyniku działań samoobrony, wejdziecie w posiadanie pistoletu lub innego rodzaju broni możliwej do użycia w celu ochrony życia swojego oraz bliskich osób. Szkolenia strzelectwa bojowego prowadzone przez Szkołę Walki i Samoobrony Polska Grupa Krav Maga, mają na celu nauczyć używania broni palnej w sytuacjach realnego zagrożenia na ulicy oraz umiejętności bojowego posługiwania się bronią palną, kiedy jesteśmy poddani silnemu stresowi.