Samoobrona Warszawa Praga Północ

Obecne czasy są względnie bezpieczne. Jednak nauka samoobrony, a szczególnie kurs samoobrony dla kobiet poprawiają ten stan rzeczy i dają szanse każdemu kto przeszedł kurs samoobrony na poradzenie sobie w niebezpiecznej sytuacji na ulicy.

Sekcja samoobrona Warszawa Praga Północ, którą prowadzi Polska Grupa Krav Maga jest miejscem gdzie każdy może nabyć umiejętności niezbędnych do zwiększenia swojego bezpieczeństwa. Nauka samoobrony, w tym samoobrona kobiet, to złożony proces nauczania i przygotowania ciała oraz psychiki. Krótkoterminowy kurs samoobrony nie ma możliwości rozwinięcia w osobie szkolącej się nawyków ruchowych, czy też umożliwienia racjonalnego działania pod wpływem dużego obciążenia emocjonalnego jakim jest stres. Samoobrona Warszawa Praga Północ tooferta skierowana do osób stawiających na jakość szkolenia oraz chcących w sposób ciągły rozwijać swoje umiejętności pod kątem walki wręcz, samoobrony jak i strzelania bojowego.

Każdy kurs samoobrony dla kobiet, realizowany przez kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy, daje pewne korzyści, ale z zasady powinien być traktowany bardziej jako zapoznanie z zagrożeniami występującymi w realnym świecie, niż jako szkolenie przygotowujące do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Samoobrona dla kobiet również powinna być realizowana w grupach damsko-męskich. Daje to możliwość na sprawdzenie i poprawienie swojej skuteczności ze statystycznie częstszym agresorem jakim jest mężczyzna. Oczywiście zdarzają się ataki ze strony kobiet zarówno skierowane do kobiet jak i mężczyzn. Jednak najczęściej to mężczyźni będą tą silniejszą stroną w starciu. Samoobrona dla mężczyzn jak i samoobrona kobiet to także dobre przygotowanie kondycyjne, funkcjonalność ciała, szybkość oraz precyzja.

Samoobrona w naszej Szkole jest przygotowana dla różnych grup wiekowych

Walka wręcz, Strzelanie Bojowe oraz Samoobrona Warszawa Praga Północ to oferta od Polska Grupa Krav Maga. Treningi prowadzi profesjonalna kadra Instruktorska wciąż podnosząca swoje umiejętności podczas regularnych szkoleń z Szefem Szkolenia PGKM Ronaldem Rozbickim.

Udostępniamy sprzęt do doskonalenia uderzeń, kopnięć oraz do budowania odporności psychiczno fizycznej na sytuacje które mogą się zdarzyć w naszym życiu codziennym a których nie byliśmy w stanie przewidzieć a tym samym im zapobiec. Znajdując się już w miejscu i o czasie kiedy nasze życie, zdrowie lub mienie jest zagrożone często liczenie na pomoc osób trzecich czy służb okazuje się zgubne. Nikt nie podejmuje działań poprawiających naszą sytuację albo pomoc dociera po całym zdarzeniu. Jedyne co wtedy będzie dawało nam szanse na poradzenie sobie to wcześniejsze dobre przygotowanie na treningach czy szkoleniach.

Umiejętność działania mimo wysokiego poziomu stresu, przerobiona przez nasze ciało a w szczególności umysł, nawyki ruchowe przepracowane podczas treningów, to są elementy które pracują na naszą korzyść w sytuacjach zagrożenia. Wielokrotnie okazuje się że rozwijanie tych umiejętności na treningach, pozytywnie przekłada się na nasze zdolności radzenia sobie w codziennym życiu zawodowym i nie tylko.

 Zajęcia samoobrony na Warszawskiej Pradze Północ, jak i innych lokalizacjach, to znakomita przygoda i rozwój w systemie krav maga na najwyższym poziomie.