Samoobrona dla dzieci Wołomin

Treningi przygotowane dla najmłodszych uczestników przez naszą szkołę walki i samoobrony są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od siedmiu do piętnastu lat. Program szkolenia to samoobrona dla dzieci Wołomin. Są to regularne zajęcia odbywające się dwa razy w tygodniu po jednej godzinie. Samoobrona to nie jedyny temat naszych spotkań. Duży nacisk kładziemy na ogólny rozwój fizyczny młodych uczestników. Zajęcia te są znakomitą alternatywą dla czasu spędzanego przed komputerem lub z telefonem w ręku. Problemem wielu rodziców są dolegliwości fizyczne ich dzieci oraz coraz większe trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami i zastępowania ich życiem społecznym w sieci.

Regularne treningi pozwalają na zachowanie i polepszanie kondycji fizycznej. Ćwiczenia ruchowe mobilizujące mięśnie całego ciała pomagają zapobiegać nieprawidłowej postawie. Pozycja siedząca nie tylko u dorosłych wpływa na otyłość, która często prowadzi do poważnych chorób. Zapewnienie sportowego trybu życia dzieci i młodzieży jest jednym z najskuteczniejszych metod na walkę z tą przypadłością, do tego oczywiście dochodzi prawidłowe żywienie, które często jest zmobilizowane przez aktywność fizyczną i budowanie świadomości dotyczącej zdrowego trybu życia. Samoobrona dla dzieci Wołomin to również znakomita przeciwwaga dla życia społecznego jedynie w sieci. Regularny kontakt z rówieśnikami oraz wspólny trening przełamuje bariery, które bardzo mocno rozwijają się przez pozbawiony bezpośredniego kontaktu wirtualny świat. Treningi mają również pozytywny wpływ na budowanie samodzielności i pewności siebie.

Samoobrona w naszej Szkole jest przygotowana dla różnych grup wiekowych

W naszej ofercie znajdują się również dodatkowe możliwości rozwoju młodych wojowników. Regularne Szkolenia z zakresu strzelania bronią krótką oraz długą to dodatkowa możliwość rozwijania pasji strzeleckiej. Zajęcia prowadzone przez doświadczoną i certyfikowaną grupę instruktorską odbywają się na przygotowanej do tych celów strzelnicy i realizowane są przy użyciu broni pneumatycznej. Cykl szkoleń obejmuje również zawody sportowe oraz finał na koniec sezonu, gdzie wyłaniani są zwycięzcy. Do wygrania są puchary oraz nagrody rzeczowe. Można również skorzystać z regularnych Szkoleniowych Obozów Wyjazdowych z wykwalifikowaną kadrą instruktorską i bogatym programem realizowanym podczas ośmiodniowych wyjazdów w okresie wakacji oraz ferii zimowych.

W naszej Szkole podstawowym celem jest poprawa i utrzymanie zdrowia poprzez sportowy styl życia i umiejętności obronienia się w niebezpiecznej sytuacji. Młodzież, a przede wszystkim dzieci bardzo trwale kształtują w sobie nawyki z jakimi mają doświadczenie na co dzień. Budowanie w nich potrzeby uprawiania sportu jest sposobem dającym dużą szansę że w życiu dorosły w jeszcze większej świadomości będą się trzymać takiego trybu życia. Samoobrona z PGKM łączy w sobie umiejętności które czasem ratują zdrowi i życie z utrzymaniem i rozwijaniem sprawności fizycznej oraz odporności psychicznej na stresujące sytuacje które mogą nas spotkać w prawie każdej dziedzinie naszego życia. Samoobrona dla dzieci Wołomin to nasza odpowiedź dla rodziców poszukujących ciekawych i wartościowych zajęć dla swoich córek i synów.

Zachowanie równowagi między światem cyfrowym, a zdrowym fizycznym ruchem oraz realnym kontaktem z innymi osobami to istotny element którego zaczyna brakować. Nasza sekcja w Wołominie to samoobrona, gdzie przede wszystkim młodzież znajdzie czas na życie bez sieci i zadba o swoją sprawność fizyczno psychiczną ,co dalej przełoży się na poprawę jakości życia.

 Zajęcia samoobrony w Wołominie, jak i innych lokalizacjach, to znakomita przygoda i rozwój w systemie krav maga na najwyższym poziomie.